fbpx
arrow e mëparshme
arrow tjetër
Slider

Yourgene Health plc

("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

Marrëveshja e prodhimit të kontratës për testin diagnostikues COVID-19

Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 25 Mars 2020: Yourgene (AIM: YGEN), një grup udhëheqës ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton nënshkrimin e një marrëveshje për shërbime të prodhimit të kontratave me Novacyt SA ("Novacyt", EURONEXT Rritja: ALNOV; AIM: NCYT), specialist ndërkombëtar në diagnostikimin klinik mbështesin prodhimin e testeve diagnostikuese COVID-19 të zhvilluara nga Primerdesign, sektori i diagnostifikimit molekular të Novacyt.

Yourgene do të përdorë objektin e saj më të mëparshëm të prodhimit në Citylabs në Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar, për të punuar së bashku me Novacyt për të rritur prodhimin e provës së tyre COVID-19. Tufat e para pritet të dërgohen nga faqja e Citylabs gjatë javëve të ardhshme. Në interes të shpejtësisë, Kompania fillimisht do të prodhojë komponentë kritikë për testin COVID-19 të Primerdesign. Të dy kompanitë më pas mund të kërkojnë të zgjerojnë marrëveshjen për të shfrytëzuar aftësinë e Yourgene për të prodhuar versionet përfundimtare të kompleteve të testimit COVID-19.

Objekti GMP (Praktikat e Mirë të Prodhimit) të Yourgene ka aftësinë për të mbështetur prodhimin e përbërësve kritikë për prodhimin e testeve diagnostikuese COVID-19, ndërsa vazhdon prodhimin e vet PCR (zinxhir polimerazë). Nëse kërkesa për të prodhuar teste COVID-19 zgjerohet, Kompanisë mund të duhet të rrisë kapacitetin për të rimbushur stoqet PCR dhe për të ruajtur vazhdimësinë e furnizimit të linjave ekzistuese të produktit Yourgene. Kompania është e përgatitur mirë për ta bërë këtë dhe është në gjendje të shfrytëzojë ekspertizën e saj në automatizim për të ndihmuar në shkallën e rritjes së prodhimit.

Përveç mbështetjes së përpjekjeve të prodhimit, Kompania është gjithashtu në procesin e zgjerimit të aftësive të saj laboratorike për të mbështetur NHS në testimin e shërbimit laboratorik COVID-19. Kjo po zhvillohet shpejt, dhe Ndërmarrja do të azhurnojë tregun pasi që këto aftësi të jenë në vend dhe të vendosen të përdoren.

Zgjerimi në një test tjetër diagnostik përputhet me strategjinë e Yourgene për të zgjeruar portofolin e produkteve të Kompanisë dhe për të sjellë produkte të reja në treg.

Lyn Rees, CEO i Yourgene, komentoi: "Ne jemi të kënaqur që jemi në gjendje të përdorim aftësitë tona të prodhimit me cilësi të lartë për të mbështetur Novacyt në prodhimin e një testi kyç diagnostik për COVID-19. Kjo marrëveshje prodhuese ilustron se ne kemi një fuqi punëtore jashtëzakonisht të aftë dhe aftësi fleksibël prodhuese për të mbështetur zhvilluesit e testit diagnostik në kohë kritike.

"Kërkesa e biznesit për produktet dhe shërbimet tona kryesore është duke dëshmuar se është shumë elastike ndaj kushteve aktuale të tregut, megjithëse me zona të izoluara të fërkimit për udhëtime ose kufizime doganore. Unë do të doja të falënderoja forcën tonë të përkushtuar të punës për përpjekjet e tyre të jashtëzakonshme në mbështetjen e zinxhirit të furnizimit mjekësor në këtë kohë. "

Kjo njoftim përmban informacione brenda për qëllimet e nenit 7 të Rregullores së BE 596/2014.

Yourgene Health plc

Lyn Rees, Kryeshef Ekzekutiv
Barry Hextall, Zyrtari Kryesor Financiar
Joanne Cross, Drejtore e marketingut

Tel: + 44 (0) 161 669 8122

Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

Këshilltarët Financiar të Kairit LLP (NOMAD)

Liam Murray / James Caithie / Ludovico Lazzaretti

 Tel: + 44 (0) 20 7213 0880

Stifel Nicolaus Europe Limited (Broker i vetëm i korporatave)

Nicholas Moore / Matthew Blawat / Ben Maddison

Tel: + 44 (0) 20 7710 7600

Walbrook PR Ltd (Media dhe Marrëdhëniet e Investitorëve)

Paul McManus / Lianne Cawthorne 

Tel: +44 (0) 20 7933 8780 ose Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Ju duhet të aktivizoni Java skriptet për të parë atë.

Mob: 07980 541 893 Mob: 07584 391 303   

Rreth Shëndetit Yourgene

Yourgene Health është një grup ndërkombëtar i diagnostikimit molekular i cili zhvillon dhe komercializon produkte dhe shërbime gjenetike. Grupi punon në partneritet me udhëheqësit globalë në teknologjinë e ADN-së për të avancuar shkencën diagnostike.  

Yourgene zhvillon dhe komercializon zgjidhje të thjeshta dhe të sakta diagnostike molekulare, kryesisht për shëndetin riprodhues. Produktet e Grupit përfshijnë teste prenatale jo-invazive prenatale (NIPT) për Sindromën Daun dhe çrregullime të tjera gjenetike, testet e depistimit të fibrozës cistike, teste invazive të shpejtë aneufloidy, teste infertiliteti mashkullor dhe teste të sëmundjes gjenetike. Gjurma tregtare e Yougene është vendosur tashmë në Mbretërinë e Bashkuar, Evropë, Lindjen e Mesme, Afrikë dhe Azi.

Zhvillimi i produkteve tona, shërbimi i kërkimit dhe aftësitë tregtare shtrihet përgjatë gjithë ciklit jetësor të zhvillimit të testit gjenetik, përfshirë parashtresat rregullatore. Përmes ekspertizës dhe partneriteteve tona teknike, Yourgene Health po e shtrin gjithashtu ofertën e saj të testimit gjenetik në onkologji.

Yourgene Health është me seli në Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar me zyra në Taipei dhe Singapor, dhe është renditur në tregun AIM të Bursës së Londrës nën shënjestrën "YGEN". Për më shumë informacion, vizitoni www.yourgene-health.com dhe na ndiqni në eksitim @Yourgene_Health. • 26 Tetor 2020 - Azhurnimi i Gjashtëmujorit të Tregtisë +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Përditësimi i tregtisë gjysmë-vjeçare
  Rritja e parë nga viti në vit, duke demonstruar qëndrueshmërinë e kompanisë

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 26 Tetor 2020: Yourgene (AIM: YGEN), një grup udhëheqës ndërkombëtar i diagnostifikimit molekular, njofton një azhurnim tregtar për gjysmën e vitit të mbyllur më 30 shtator 2020 ("H1 2020").

  Të ardhurat për gjysmën e vitit të përfunduar më 30 shtator 2020 ishin 8.2 milion £ (Gjashtëmujori 1: 2019 milion), me 7.8% më shumë se viti i kaluar, me të ardhura të forta evropiane që kompensonin

  ... Lexo më shumë
 • 23 Tetor 2020 - Regjistrimi i CQC +

  Yourgene Health plc
  ("Yourgene Health" ose "Kompania")

  Regjistrimi i CQC

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 23 Tetor 2020: Yourgene Health (AIM: YGEN), një grup udhëheqës ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton se ka marrë njoftim nga Komisioni i Cilësisë së Kujdesit ("CQC") se objektet e Kompanisë në Citylabs 1.0 në Manchester janë tani një vend i dytë i regjistruar nga i cili mund të kryhet procedurat e diagnostikimit dhe shqyrtimit.

  Zgjatja e regjistrimit aktual të Kompanisë në CQC lejon testimin e NIPT-it për një fleksibilitet më të madh për të funksionuar

  ... Lexo më shumë
 • 21 Tetor 2020 - Bashkëpunimi i Shërbimeve Genomike të Yourgene me Cytox +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Bashkëpunimi i Shërbimeve tuaja Genomic me Cytox

  Partneritet me Cytox për të mundësuar hyrjen klinike në genoSCORE ™ - një test i ri gjenetik për të përcaktuar rrezikun e zhvillimit të sëmundjes Alzheimer

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 21 Tetor 2020: Yourgene Health (AIM: YGEN), një grup kryesor ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton një bashkëpunim të ri midis Shërbimeve Genomike Yourgene ("YGS") dhe Cytox Ltd ("Cytox") të nisur së fundmi, për një studim gjenomik të testimit beta mbi

  ... Lexo më shumë
 • 12 Tetor 2020 - Testet e Elucigene DPYD që do të përdoren në mënyrë rutinore në Uells +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Testet e Elucigene DPYD që do të përdoren në mënyrë rutinore në Uells

  Uells është kombi i parë në Mbretërinë e Bashkuar që ofron depistimin e DPYD për pacientët që i nënshtrohen kimioterapisë
  Testet DPYD shfaqin pacientët për të identifikuar rrezikun e efekteve anësore të rënda nga trajtime të caktuara të kimioterapisë

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 12 Tetor 2020: Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton produktin e saj onkologjik, testin Elucigene DPYD, tani po përdoret në Uells për të përdorur në mënyrë rutinë

  ... Lexo më shumë
 • 8 tetor 2020 - Partneriteti strategjik i shëndetit riprodhues i siguruar në Japoni +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Partneriteti strategjik i shëndetit riprodhues i siguruar në Japoni

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 8 Tetor 2020: Yourgene Health (AIM: YGEN), një grup kryesor ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton se ka hyrë në një partneritet strategjik 5-vjeçar me një çip blu shumëkombësh japonez për të siguruar Yourgene Flex Softueri i Analizës (“ Përkul Softuer ”) platformë bioinformatike për një projekt të shëndetit riprodhues.

  Yourgene dhe partneri japonez ("Partneri") kanë hyrë në një transferim të teknologjisë

  ... Lexo më shumë
 • 7 Tetor 2020 - IONA® Nx dha kontratë me Spitalin NHS të Shën Gjergjit +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  IONA ® Nx dha kontratë me Spitalin NHS të Shën Gjergjit

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 7 Tetor 2020: Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton se i është dhënë kontrata për testimin jo-invaziv para lindjes (NIPT) duke përdorur IONA të sapo-nisur. ® Rrjedha e punës Nx NIPT ('IONA ® Nx '), nga fondacioni prestigjioz St George's NHS Trust Foundation në Tooting, South London ("St George's"). Kontrata, në varësi të nënshkrimit nga të dy

  ... Lexo më shumë
 • 28 Shtator 2020 - Nisja e Shërbimeve Genomike të Yourgene +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Nisja e Shërbimeve Genomike të Yourgene

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 28 Shtator 2020: Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostifikimit molekular, njofton fillimin e Shërbimeve Genomike të Yourgene, një integrim dhe zgjerim i ofertave ndërkombëtare të laboratorit të shërbimit të Kompanisë. Yourgene Genomic Services bëhet një rrjet global i shërbimeve laboratorike i pajisur për të qenë një partner i plotë i ciklit jetësor për organizatat klinike, kërkimore dhe farmaceutike.

  Shërbimet Genomike të Yourgene ("YGS") do të bashkohen

  ... Lexo më shumë
 • 24 Shtator 2020 - Rimbursimi i DPD në Gjermani +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Rimbursimi i DPD në Gjermani

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 24 Shtator 2020: Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton që Komiteti Federal i Përbashkët Gjerman, G-BA, autoriteti kombëtar i rimbursimit në Gjermani, ka miratuar rimbursimin për testimin e mungesës së Dihidropirimidine Dehidrogjenazës (DPD) në Gjermani, e cila hapet deri në tregun klinik në këtë rajon për produktin e parë të gjenotipit onkologjik të Kompanisë, Testin Elucigene DPYD.

  ... Lexo më shumë
 • 22 Shtator 2020 - Deklarata e AGM +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Deklarata e AGM

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 22 Shtator 2020: Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, do të mbajë Takimin e Përgjithshëm Vjetor (AGM) në 4:00 pasdite sot.

  Në takim, Adam Reynolds, Kryetar Jo-ekzekutiv, do të bëjë deklaratën e mëposhtme:

  Unë jam i kënaqur të mirëpres aksionarët e vjetër dhe të fundit në AGM tonë. Përderisa pandemia ka paraqitur sfida serioze për individët, komunitetet dhe bizneset në të gjithë botën, këto janë

  ... Lexo më shumë
 • 21 Shtator 2020 - Marrëveshja e shpërndarjes në SHBA për DPYD dhe produkte të tjerë +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Marrëveshja e shpërndarjes amerikane për DPYD dhe produkte të tjera

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 21 Shtator 2020: Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton se ka emëruar Immuno-Biological Laboratories Inc ('IBL-America'), një furnizues i in-vitro komplete diagnostikuese për pajisjet mjekësore dhe industrinë e kërkimit, si shpërndarës jo-ekskluziv për disa teste PCR ('reaksion zinxhir polimerazë') nëpër portofolet e shëndetit riprodhues dhe onkologjisë së Yourgene në SH.B.A.

  La

  ... Lexo më shumë
 • 3 shtator 2020 - IONA® Nx Nisja +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  IONA ® Nx Launch

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 3 Shtator 2020:  Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton fillimin e IONA ® Rrjedha e punës Nx NIPT, testi i ri inovativ jo-invaziv para lindjes ('NIPT'). IONA Nx kërkon t'u ofrojë laboratorëve klinikë një shërbim NIPT me performancë të lartë, fleksibël, të shkallëzuar dhe inovative dhe është zhvilluar për t'u përdorur në platformën Illumina Nextseq 550 Dx për gjeneratën e ardhshme

  ... Lexo më shumë
 • 13 gusht 2020 - TGA aprovon IONA® Nx për shitje në Australi +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  TGA aprovon IONA ® Nx për shitje në Australi

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 13 Gusht 2020:  Yourgene (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, njofton se IONA e tij ® Rrjedha e punës Nx NIPT ('IONA ® Nx '), një provë prenatale jo-invazive (' NIPT '), është aprovuar nga Shoqata e Terapikëve të Terapikëve të Australisë (' TGA ') si një pajisje mjekësore Klasa 3, duke lejuar South Cross Diagnostics, distributorin Australian të Yougene, të fillojë shitjet.

  TGA është rregullatori

  ... Lexo më shumë
 • 5 gusht 2020 - Rezultati i vendosjes +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Rezultati i Vendosjes

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 5 Gusht 2020:  Yourgene Health plc (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, është i kënaqur të konfirmojë, më tej njoftimet e bëra dje dhe më herët sot, që të gjitha alokimet janë konfirmuar nga Nplus1 Singer Capital Markets Limited ( "N + 1 Këngëtar" ), dhe Kompania ka mbledhur të ardhura bruto prej 16.15 milion £ (afërsisht 15.0 milion net neto e shpenzimeve) përmes një Vendosjeje të

  ... Lexo më shumë
 • 5 Gusht 2020 - 16.15 milion uccess e suksesshme Vendosja & Mbyllja e Ndërtimit të Librave të Përshpejtuar +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Suksesshëm 16.15 milion Close Vendosja dhe mbyllja e ndërtimit të përshpejtuar të librave

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 5 Gusht 2020:  Yourgene Health plc (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, është i kënaqur të njoftoj se më tej në njoftimin e bërë dje në orën 5.13 pasdite, Ndërtimi i Librit tani është mbyllur dhe duke ndjekur kërkesën e fortë, Kompania pret që të mbledhë të ardhurat bruto prej 16.15 milion (afërsisht 15.0 milion pa shpenzime) përmes

  ... Lexo më shumë
 • 4 Gusht 2020 - Blerja e propozuar dhe Vendosja për të mbledhur një minimum prej 13 milion +

  Yourgene Health plc

  ("Yourgene" ose "Group" ose "Company")

  Blerje dhe Vendosje e Propozuar për të mbledhur një minimum prej 13 milion

  Manchester, në Mbretërinë e Bashkuar - 4 Gusht 2020:  Yourgene Health plc (AIM: YGEN), grupi ndërkombëtar i diagnostikimit molekular, sot shpall një vendosje të propozuar ( "Vendosja" ) të aksioneve të reja të zakonshme prej 0.1 pence secila ( "Aksionet e zakonshme" ) në kryeqytetin e Kompanisë ( "Vendosja e aksioneve" ) me një çmim prej 17 pence për aksion ("Pricemimi i Vendosjes") për tu ngritur

  ... Lexo më shumë
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
> <
Zonjë shtatzënë e ulur në tryezë me Laptop

Marrëdhëniet me Media dhe Investitorët
Walbrook PR Ltd
4 Rruga Lombardi
Londër
EC3V 9HD
yourgene@walbrookpr.com
T: +44 (0) 20 7933 8780

Dy njerëz të biznesit që shikojnë në ekranin e kompjuterit